Istoty pre normálnu budúcnosť

Štátne potraviny za normálnu cenu

Raňajky, obedy a večere za ceny, ktoré si naše rodiny môžu dovoliť. Ak chceme mať kvalitné domáce potraviny za férové ceny, štát sa musí stať silným hráčom.

V dnešnej dobe vysokej inflácie a zvýšených hypotekárnych splátok sa mnohé rodiny môžu dostať do finančných ťažkostí. Preto zabezpečíme, aby mali istotu bývania aj v prípade neschopnosti splácať splátky hypotéky. 

Štátna garancia strechy nad hlavou

Bezúročné rodinné mikropôžičky do 1 000 eur

Vysoká inflácia spôsobuje napätie v rodinných rozpočtoch slovenských domácností. Ovplyvňuje to negatívne mnohé rodiny s deťmi, ale najviac to zasahuje neúplné rodiny – tie, kde žena vychováva a stará sa o deti sama, bez opory a pomoci partnera.

Sme presvedčení, že banky by mali prejaviť svoju solidárnosť a v čase enormne sa zvyšujúcich úrokových sadzieb pomôcť ľuďom. Ich zisky v tomto roku dosiahnu približne jednu miliardu eur, čo je asi dvojnásobok v porovnaní s minulým rokom.  Bohužiaľ, bankový sektor sa rozhodol inak a pomocnú ruku ľuďom nepodá.

MEMORANDUM O NEODKLADNEJ POMOCI

Poľno-hospodárstvo, potravinárstvo a rozvoj vidieka

Stratégia hnutia SME RODINA 2030 pre poľnohospodárstvo, potravinárstvo a regionálny rozvoj zahrňuje kompletnú rekonštrukciu slovenského poľnohospodárstva, potravinárstva a predaja potravín na území Slovenskej republiky s cieľom vytvoriť NOVÝ MODEL REZORTU.

 

Chceme, aby mladí ľudia zostávali na slovensku, aby mali záujem a chuť zakladať si tu svoje rodiny.
Chceme im pomôcť pri štarte do života a pri riešení ich vlastného bývania.

NENÁVRATNÉ MLADOMANŽELSKÉ PÔŽIČKY DO VÝŠKY 30 % NA STAVBU RODINNÉHO DOMU

PROGRAM V OBLASTI ŠPORTU

Plánujeme zvýšiť výdavky na šport na 1% celkových výdavkov štátu, vytvoriť Ministerstvo športu a cestovného ruchu, a naviazať partnerstvo medzi ministrom, zväzmi, klubmi a SOŠV. Chceme zlepšiť telesnú výchovu na školách, investovať do športovej infraštruktúry a rekonštrukciu na verejných miestach, podporiť cyklotrasy a propagovať zdravý životný štýl.

Slovensko musíme transformovať z montážnej dielne na vyspelú technologickú ekonomiku s vysokou pridanou hodnotou a vyššími platmi.

DIGITÁLNA DVOJIČKA SLOVENSKA