Petícia proti

svojvôli obchodných reťazcov

Ceny potravín na Slovensku sú vysoké aj kvôli neprimeraným obchodným maržiam súkromných reťazcov. Štát sa musí stať silným hráčom v procese výroby, distribúcie a predaja potravín a vyvtvoriť silného protihráča obchodným reťazcom.

 

Počet podpisov: 1

Dosiahnime spoločne 10 000 podpisov.


Preto pod značkou Agrokomplexu, štátneho podniku, ktorý doposiaľ realizoval iba výstavy, vybudujeme kompletný reťazec, v ktorom bude produkcia, výkup, spracovanie, preprava a predaj potravín. Súčasťou tohto reťazca bude aj vlastná sieť obchodov s potravinami.

Takýmto spôsobom postavíme slovenský vidiek na nohy a vytvoríme zaujímavé pracovné miesta pre ľudí žijúcich mimo veľkých miest. Vrátime slovenskému vidieku hrdosť a vrátime na váš stôl slovenské potraviny za férové ceny oslobodené od neprimeraných obchodných marží. Potravinovú budúcnosť Slovenska budeme mať vo svojich rukách a pod vlastnou kontrolou.

Podporte svojim podpisom petíciu, aby štát vstúpil na trh s potravinami s vlastným obchodným reťazcom, ktorý bude predávať domáce potraviny, a ktorý svojou cenovou politikou donúti súkromné obchodné reťazce znížiť ceny potravín!

Chcem podpísať petíciu